×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 993

گزارش سومین کنفرانس اصول و روش های کنترل و بازگشت مشتری

3 شهریور 1395, 12:37 ب ظ

چهارشنبه 30 تیرماه 1395 سومین کنفرانس " اصول و روش های کنترل و بازگشت مشتری " با حضور مدیران بازاریابی و تحقیق و توسعه از شرکت های صنایع غذایی، دارویی، خودرو، فناوری اطلاعات و سایر شرکت های مرتبط با این حوزه برگزار گردید.

کنفرانسبا تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز شد؛ سپس مهندس فریبرز قاسمی دبیر اجرایی سومین کنفرانس " اصول و روش های کنترل و بازگشت مشتری " با ابراز خرسندی از حضور شرکت کنندگان گفت: امیدواریم این کنفرانس هم مانند دو دوره گذشته با موفقیت برگزار شود.

دکتر روستا سخنرانی خود را با "مدیریت رغبت مشتری" شروع کرد؛ وی میان رضایت و رغبت تفاوت قائل شده و سایر موضوعات را هم مورد بررسی قرار داد.

ایشان با اشاره به این که رغبت به چند نوع تقسیم می شود ابراز داشت: هر گروه مشتری ابزار و روش های خاص خود را دارد که باید رویکرد و برنامه ریزی مخصوص به خود را داشته باشد.

در ادامه دکتر روستا با توجه به یکسان نبودن این برنامه ریزی افزودند: برنامه ریزی بازار هدف در شرایط رونق و رکود یکسان نیست، باید مشتری را به چشم همکار دید، او همکار شماست.

وی ضمن شرح انواع راهکارهای موجود جهت حفظ، بازگشت و جذب مشتریان تصریح کرد: برای رغبت آفرینی باید ابتدا آن را در خود ایجاد کنید؛ ایجاد کردن حس زندگی موجب بازگشت و رغبت شده و باعث فعال کردن پنج حس دیگر می شود.

پس از سخنرانی دور اول ایشان که موجب تشویق شرکت کنندگان واقع شد؛ دکتر پرویز درگی سخنرانی خود را با محوریت کنترل مشتری ارائه دادند.

ایشان در ابتدای صحبت خود به بیان این چالش پرداخت که اساسا چرا مشتری باید ما را انتخاب کند و گفت: برای پیشرفت در کار همیشه و هر روزه این پرسش را سرلوحه برنامه های خود قرار دهید. اگر تمایل دارید تا مشتری شما را انتخاب کرده و وفادار باقی بماند درختی مثل باقی درختان در جنگل نباشید، درختی متفاوت باشید؛ سپس در این خصوص به مطالب و مواردی به صورت خاص و کاربردی اشاره کردند.

وی با تقسیم مشتریان به دسته بندی های مختلف، بیان کردند: جهت پیشرفت و جذب و از دست ندادن مشتریان باید آن ها را به چند طبقه تقسیم کرد؛ بخشی از طبقه بندی که دکتر درگی ارائه کردند شامل مشتریان بالفعل، مشتریان رقبا، مشتریانی که نمی شناسیم و نو مشتریان است که در خصوص نحوه تعامل با هر طبقه مواردی را برای شرکت کنندگان توضیح داد.

دکتر درگی ساده ترین و هوشمندانه ترین پرسشی که برای توسعه و رشد هر حوزه کاری ضروری است را سئوال از مشتریان در مورد ایرادات موجود در نحوه عملکرد خود دانست.

سخنرانی استاد روستا و استاد درگی تا پیش از نهار ادامه داشت و در ادامه در پنل پرسش و پاسخ که مورد استقبال حضار قرار گرفت ایشان به سئوالات مطرح شده با دقت پاسخ دادند؛ سپس شرکت کنندگان عکس دسته جمعی را با دو استاد بخش اول کنفرانس گرفتند.


 

بعد از صرف نهار و در بخش پایانی دکتر حلت با انرژی مثبت و همیشگی خود به عنوان سومین سخنران ارائه خود را آغاز نمود که موجب ایجاد موجی از هیجان و نشاط در میان حضار گردید.

در این سخنرانی به اصول و روش های حفظ مشتری و راهکارهای جذب آن اشاره شده و از دیدگاه روانشناسی نکات بسیار جالب و کاربردی ارائه کردند.

پس از جلسه پرسش و پاسخ با دکتر حلت مجددا شرکت کنندگان عکس دسته جمعی به یادگار با ایشان گرفتند.

در پایان مهندس قاسمی با تقدیر از حضور اساتید، شرکت کنندگان و همکاران کمیته اجرایی پایان سومین کنفرانس " اصول و روش های کنترل و بازگشت مشتری "را اعلام کردند.

موسسه ره آوران آفاق صنعت در ادامه فعالیت های تخصصی خود در طراحی، برنامه ریزی و اجرای دوره ها و سمینارهای آموزشی و همایش های کاربردی در حوزه های مختلف برنامه های منحصر به فرد دیگری را طراحی نموده است که در زمان مقتضی اطلاع رسانی خواهد شد.

با ما همراه باشید ...

آدرس پستی

مرکز آموزش موسسه ره آوران آفاق صنعت:

تهران-خیابان دکتر شریعتی-روبروی خیابان ملک-

خیابان شهید باقری شبستری-شماره 42

تلفن : 6-77680712    7-77632283 

فاکس :                                                            77539268

ایمیل :                                    info@afaghsanatgroup.com

وب سایت :                              www.afaghsanatgroup.com