×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 991

گزارش برگزاری سومین همایش از سلسله همایشهای تخصصی حوزه انبار

11 فروردين 1395, 10:23 ق ظ
آخرین ویرایش در چهارشنبه, 11 فروردين 1395 14:15

موسسه ره آوران آفاق صنعت به عنوان مرجع تخصصی برگزارکننده همایشهای علمی و  کاربردی در حوزه انبار، با پشتوانه سالها تحقیق و پژوهش در این زمینه و برگزاری صدها عنوان دوره آموزشی در رابطه با موضوع انبار، در ادامه فعالیتهای خود در این زمینه، سومین همایش از سلسله همایشهای تخصصی حوزه انبار را با همکاری و مشارکت دانشگاه ها، مراکز علمی و صنایع صاحب تخصص و تجربه در این زمینه برگزار نمود. نگهداری،حفاظت و کنترل کالا، مواد و محصولات  از اهمیت بسیار بالایی در هرمجموعه برخوردار بوده و مدیریت حفظ این سرمایه ها  نقشی استراتژیک در پیشبرد اهداف کلان هر سازمانی دارد. نبود آگاهی و دانش حرفه ای در حوزه انبار، به عنوان مهمترین بخش نگهداری و ذخیره سازی کالا، مواد و محصولات همواره از علل اصلی خسارات، ضایعات، کندی و نابهنجاریهای مختلف در بخشهای تولید و توزیع سازمانها بوده است. هدف از برگزاری این همایش تبیین اهمیت  تفکر مدیریت حرفه ای در انبار و آگاهی نسبت به الزامات کیفی سازی عملیات انبار و خدماتی که ارایه می نماید بود.

همایش پس از تلاوت قرآن و پخش سرود ملی کشورمان با اعلام برنامه توسط مهندس فریبرز قاسمی دبیر اجرایی و رییس شورای سیاستگذاری آغاز شد.

شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران به عنوان یکی از حامیان اصلی کنفرانس در کنار وزارت صنعت، معدن و تجارت همکاری بسیار خوبی با دبیرخانه همایش داشت. سخنرانی افتتاحیه توسط دکتر قسوریان جهرمی رییس هیات مدیره و مدیر عامل این شرکت انجام شد.

ایشان ضمن ابراز خوشحالی از طرح موضوع انبارش کالا به عنوان یک همایش ملی در سطح کشور، در بخشی از سخنان خود گفت: کالا از زمان مبدا و تولید تا زمانی که به دست مصرف کننده می رسد، مراحل مختلفی را پشت سرمی گذارد که بخش عمده ایی از این مسیر به عهده بخشهای حمل و نقل و نگهداری کالاست. بنابراین در میزان رضایت ارباب رجوع و صاحبان کالا بسیار مهم است.

 

در ادامه همایش نخستین پنل تخصصی توسط اساتید مربوطه ارایه گردید. در این پنل موضوعاتی نظیرسیستمهای کششی و کاهش موجودی، مدیریت جریان مالی و روشهای دسته بندی جامع اقلام و قطعات مورد بررسی قرار گرفت.

دومین پنل تخصصی که در روز اول همایش ارایه شد پنل کنترل کیفیت خدمات انبارداری بود. در این بخش سخنرانان مربوطه به موضوعاتی از جمله مدیریت کیفیت در انبارداری مدرن، بررسی نقش کیفیت خدمات انبارداری در حفظ ارزش کالا و تحلیل شاخصهای کلیدی (KPI) مورد بررسی قرار گرفت.

نخستین پنل تخصصی در روز دوم همایش، پنل بازرسی انبار و عملیات انبارداری بود.

در این پنل به موضوعات مهمی در خصوص انواع بازرسیها در زمینه هایی نظیر ساختمان تجهیزات، سفارشات و بازرسیهای امنیتی پرداخت شد.

چهارمین پنل تخصصی همایش پنل ایمنی انبار و ایمن سازی خدمات انبارداری بود.

مطالب ارایه شده در این بخش در رابطه با موضوعاتی نظیر حریقهای محتمل در انبار، الزامات بازرسی ایمنی انبار و طرح ریزی انبار ایمن بود که بسیار مورد توجه قرار گرفت.

سمینارهای جانبی همایش

یکی از نقاط قوت این رویداد برگزاری 8 سمینار تخصصی بود که بصورت همزمان در سالنهای مختلف اجرا شد. شرکت کنندگان با توجه به نیاز و علاقه مندیهای عناوین این سمینارها عبارت بودند از:

مدیریت بحران در انبار و مراکز ذخیره و توزیع کالا 

تکنیکهای کنترل موجودی و ارزیابی نقطه سفارش

اصول طراحی داخلی و قفسه بندی فضای انبار 

روشهای کاربردی کاهش هزینه  و ضایعات در انبار 

ایمنی جابجایی، تخلیه و بارگیری کالاهای سنگین 

علایم، کدها و شناسه های ایمنی و بهداشت در انبار 

ارزیابی عملیات انبار با استفاده از مدل ODETTE

مدیریت و کنترل انبار با تکنولوژی RFID

نمایشگاه جانبی

با توجه به حضور مدیران انبار از صنایع مختلف سراسر کشور فرصت بی نظیری جهت ارتباط مدیران این حوزه با سازمانها و شرکتهای ارایه کنندگان تجهیزات و خدمات حوزه انبار بوجود آمد. همانطور که پیش بینی می شد نمایشگاه جانبی همایش مورد استقبال بسیار عالی شرکت کنندگان و ارایه کنندگان تجهیزات و خدمات حوزه انبار قرار گرفت.

اختتامیه همایش

در مراسم اختتامیه همایش با حضور اعضا و دبیرهیات علمی همایش نماینده شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران و نماینده مدیران انبار حاضر در سالن، از شرکتها و افراد حایز رتبه های علمی و فنی در همایش با اهدای تندیس ملی مدیریت انبار قدردانی گردید.

 

در پایان مراسم اختتامیه شرکت رابین هوشمند که یکی از حامیان این رویداد بزرگ ملی بود، جایزه ایی به ارزش  30 میلیون تومان به یکی از شرکت کنندگان اهدا کرد.

این فرد موفق شده با محاسبات درست به سئوالی که توسط کارشناسان شرکت رابین هوشمند طراحی کرده بودند پاسخ بدهد. این جایزه در قالب پک نرم افزاری کاملا تخصصی طراحی انبار بود که به وی اهدا شد.

همچنین به 3 نفر از حاضرین در مراسم اختتامیه براساس قرعه جوایز نقدی اهدا گردید.

 

رتبه بندی اساتید

دبیرخانه همایش براساس فرمهای ارزشیابی که در شروع همایش در اختیار شرکت کنندگان قرار می دهد کیفیت و سطح سخنرانی ها را از طریق شرکت کنندگان مورد ارزیابی قرار می دهد. این ارزیابی طبق برنامه ریزی پس از ارایه هر سخنران انجام می گیرد.

براساس نتایج حاصل از ارزیابی انجام شده افراد زیر حایز رتبه های اول تا سوم گردیده اند:

سخنران برتر: دکتر غلامرضا آتیه کار

سخنران دوم: دکتر سعید رمضانی

سخنران سوم: مهندس علیرضا قوامی

 

و اما در نهایت این رویداد بزرگ ملی در سایه لطف پروردگار و تلاش مدیر پروژه خانم صمدی و همکاری مجدانه خانم عظیمی و مهندس اسدزاده و سایر همکاران در بخشهای مختلف از جمله مالی، پشتیبانی و اطلاع رسانی با موفقیتی مثال زدنی برگزار شد. مدیریت موسسه ره آوران آفاق صنعت از این گروه و همه عزیزانی که پس از همایش و یا فرمهای ارزیابی مار را مورد لطف خود قراردادند سپاسگزاری مینماید.

در سال 1395 شاهد برگزاری هر چه شایسته تر چهارمین رویداد ملی در حوزه انبار خواهیم بود.

 

 

 

آدرس پستی

مرکز آموزش موسسه ره آوران آفاق صنعت:

تهران-خیابان دکتر شریعتی-روبروی خیابان ملک-

خیابان شهید باقری شبستری-شماره 42

تلفن : 6-77680712    7-77632283 

فاکس :                                                            77539268

ایمیل :                                    info@afaghsanatgroup.com

وب سایت :                              www.afaghsanatgroup.com