×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 991

برگزاری نخستین سمینار تخصصی مدیریت و بازرسی انبار دارو در بیمارستان و مراکز درمانی

10 فروردين 1395, 2:51 ب ظ
آخرین ویرایش در چهارشنبه, 11 فروردين 1395 13:44

موسسه ره آوران آفاق صنعت در حال ورود به پانزدهمین سال حضور پر افتخار و سرشار از نوآوری خود در حوزه آموزش سازمانی است.

ره آوران آفاق صنعت در چندین حوزه صاحب سبک، توانمندی و البته پیشتاز است که از جمله می توان به 2 حوزه انبار و مراکز ذخیره سازی کالا و همچنین حوزه صنعت دارو اشاره کرد.

در همین رابطه موسسه با تکیه بر پیشینه و تجارب گذشته خود در این دو زمینه و در ادامه نوآوریهای خود نخستین سمینار تخصصی مدیریت و بازرسی انبار دارو در بیمارستان و مراکز درمانی را برنامه ریزی کرده و با حمایت سازمان غذا و داروی کشور در تاریخ 14 بهمن ماه سال 1394 برگزارکرد.

 

 

مهندس فریبرز قاسمی، دبیر اجرایی سمینار، ضمن معرفی این رویداد و ارایه گزارشی جامع از روند طراحی و برنامه ریزی های انجام شده از سازمان غذا و دارو کشور به جهت حمایت و پشتیبانی از سمینار سپاسگزاری کرد.

 

در بخش اول سمینار سخنرانی افتتاحیه توسط دکتر مهدی پیر صالحی، دبیر علمی سمینار و معاون طرح و برنامه سازمان غذا و دارو کشورانجام شد. وی در سخنرانی خود با اشاره به اینکه موضوع سمینار بسیار نو و پر اهمیت است و فضای دارو سازی و بیمارستانی حال حاضر نیاز به آموزش های بیشتری در این زمینه دارد به بررسی الزامات و جدیدترین قوانین و ابلاغیات در زمینه انبارش، کنترل و ثبت دارو پرداخت که مورد توجه و استقبال فراگیران قرار گرفت. همچنین ایشان سطح برگزاری و کیفیت مطالب را عالی ارزیابی کرده و اظهار داشت در جهت برنامه ریزی و تدوین رویداد آتی همکاری خواهند کرد.

 

سخنران دوم از بخش اول سمینار، دکتر مصطفی کریمی، قائم مقام سازمان و معاون فنی اداره نظارت بر دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو کشور، پیش از شروع سخنرانی خود از موسسه ره آوران آفاق صنعت به خاطر انتخاب عنوان و برگزاری این سمینار قدردانی کرد. دکتر کریمی در سخنرانی خود راه های کنترل، ثبت و بررسی خطا و اشتباهات در سفارش دارو را مورد بحث و بررسی قرار داد.

 

طبق برنامه ریزی سخنران سوم از بخش اول سمینار دکتر رامین عدلی بود که تجارب بسیار خوبی در زمینه GSP\GDP در صنایع دارویی را دارد. وی با ارایه ای کاملا فنی و کاربردی به موضوع خودبازرسی وعملیات پیشگیری پرداخت که مورد استقبال و توجه حاضران در سالن قرار گرفت.

 

در پایان بخش اول سمینار پنل تخصصی پرسش و پاسخ مربوط به مطالب این بخش اجرا شد و حاضرین با استفاده از فرصت بدست آمده سوالات خود را مطرح و پاسخ های خود را از بالاترین سطوح مدیریت سازمان غذا و دارو کشور دریافت کردند.

 

بخش دوم سخنرانی های سمینار به بررسی مراقبت های دارویی و الزامات انبار دارویی، اصول و انواع سیستم های توزیع در بیمارستان پرداخت که توسط دکتر فاطمه ایزد پناه، مدیر داروخانه های بیمارستانی سازمان غذا و دارو و دکتر منصور رستگار پناه ارائه شد. با توجه به ارتباط تخصصی محورها و موضوعات این بخش با عنوان سمینار فضای تبادل اطلاعات و مشارکت حاضرین در سالن گرم و مثال زدنی بود به طوری که با تمام مدیریت زمانی در سخنرانی ها انجام می شد، زمان سخنرانی های این بخش 20 دقیقه بیشتر از زمانبندی اعلام شده ادامه پیدا کرد.

 

 

پنل تخصصی پرسش و پاسخ، حسن ختام بخش دوم سخنرانی های نخستین سمینار تخصصی مدیریت و بازرسی انبار دارو در بیمارستان و مرکز درمانی بود.

 

 

دربخش سوم و پایانی کنفرانس به بررسی سیستم های تامین دارو و الزامات و استاندارد های انبار دارو پرداخته شد و ارائه مطالب و نکات این حوزه را دکتر رضا اسماعیلی و مهندس علیرضا قوامی برعهده داشتند .

 

مراسم قرعه کشی و اهدای جوایز به حاضرین در سالن آخرین بخش اجرایی این رویداد بود.

 

برگزاری نمایشگاه تخصصی به طورهمزمان با نخستین سمینار مدیریت و بازرسی انبار دارو در بیمارستان و مرکز درمانی از مهمترین برنامه های جانبی این رویداد به شمار میرفت که با توجه و استقبال شرکت های صاحب نظر در زمینه نرم افزار و تجهیزات انبار دارو، همچنین فراگیران روبرو شد .

 

نهایتا افتخار پذیرایی بیش از280 نفر از مدیران، مسئولین و دست اندرکاران انبار های دارویی سطح کشور نتیجه حمایت و الطاف خداوند متعال و تلاش صمیمانه اعضای گروه اجرایی در دبیرخانه سمینار بود.

 

در برگزاری موفق این رویداد که در سایه لطف پروردگار اتفاق افتاد، مهندس هومن اسدزاده مدیر پروژه، خانمها رحیمی و گودرزی و آقای عظیمی همراه با سایرهمکاران در واحدهای اطلاع رسانی، پشتیبانی و مالی نقش بسیار موثری داشتند که قابل تقدیر است. 

آدرس پستی

مرکز آموزش موسسه ره آوران آفاق صنعت:

تهران-خیابان دکتر شریعتی-روبروی خیابان ملک-

خیابان شهید باقری شبستری-شماره 42

تلفن : 6-77680712    7-77632283 

فاکس :                                                            77539268

ایمیل :                                    info@afaghsanatgroup.com

وب سایت :                              www.afaghsanatgroup.com